15.09.2013

Nie takie znowu odkrycie: Timeflies.

No i przyszedł czas na nową inicjatywę na moim blogu. Tytuł : "Nie takie znowu odkrycie" nawiązuje do nowo znalezionych przeze mnie zespołów, wykonawców, które niekoniecznie muszą być nowe dla Was :)

Nazwa zespołu Timeflies wydawała mi się znajoma, miałam przynajmniej takie wrażenie, że gdzieś tam moje oczy już się z nią spotkały. I miałam rację, gdyż jakiś czas temu przypadkiem słyszałam remix ich najnowszego singla "I choose U", który wydaje mi się, że chyba znacie, gdyż był grany w różnych radiostacjach.

Ja natomiast od ich oryginalnych singli, wolę "wtorkowe numery". Zespół zaczynał swoją karierę dodając na youtube.com swoje wersje znanych piosenek, i były one publikowane właśnie we wtorki, stąd też nazwa "Timeflies Tuesday".

Ostatnio podczas przeglądania youtube'a przypadkowo trafiłam na ich wersję "We Can't Stop" (Miley Cyrus) i od razu się zachwyciłam! Nawet nie tyle samym rapowym wykonaniem i kompletnie inną wersją piosenki, a samym faktem, że wokalista wymyślał słowa na poczekaniu, czytając różne słowa z podanych przez kolegów kartek! 


Strasznie mi się to spodobało, więc zaczęłam szukać więcej i więcej, a jest w czym przebierać, bo na swoim profilu mają całe mnóstwo filmów i filmików. 


Każdy "wtorkowy" numer jest wzbogacony video clipem. Zazwyczaj jest to ukazanie rapującego Cal Shapiro i urywkami z tras duetu, koncertów, a także różnego rodzaju back stage'ów.


Warto poświęcić chwilę czasu i posłuchać, mogę Wam przyrzec, że większość "wtorkowych" numerów znacie w wersji oryginalnej!


Duet ma na swoim koncie trzy wydane do tej pory płyty: mixtape Under The Influence z 2012 oraz EP One Night (2012), a także The Scotch Tape (2011). Obecnie szykują się do wydania kolejnego krążka, pierwszego longplay'a. 


Piosenki zespołu są rytmiczne, łatwo wpadające w ucho. Mieszanka popowego tekstu przeplatana rapem wydaje się ich drogą do sukcesu, gdyż już mają mnóstwo fanów. Obecnie duet jest na trasie promującej ich twórczość, pt. Warning Signs.


Singiel I Choose U możecie kupić na iTunes, a przesłuchać, czy ewentualnie pobrać ich muzykę możecie tutaj.

3 komentarze:

 1. Trochę nie moje klimaty, ale I choose U jest całkiem przyjemna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. też wpadłam ostatnio na ich "We Can't Stop" i katowałam potem cały dzień, nie chciało mi się wierzyć, że tekst jest improwizowany :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Chłopak ma talent, że wymyśla wszystko na poczekaniu. Jeśli jeszcze nie widziałaś ich innych numerów, zobacz, ja można powiedzieć, że się zakochałam w tych utworach. Strasznie poprawiają mi humor :)

   Usuń